I . УМОВИ УЧАСТІ В ДУХОВНИХ ВПРАВАХ З ІНДИВІДУАЛЬНИМ КЕРІВНИЦТВОМ

 

1. Психічна врівноваженість

 

Тижневі ігнатіанські реколекції – велике навантаження на психіку. Реколектант повинен бути здатним панувати над усіма своїми психічними процесами, повинен вміти тримати дистанцію до всіх своїх емоційних переживань.

Страх своїх емоцій і вербалізації їх перед духовним керівником може спричинити зачинення в собі. Такій людині дуже важко ввійти в динаміку реколекцій або взагалі неможливо. В Духовних Вправах людина зустрічається зі своєю тінню (Піт ван Бремен).

Емоційно неврівноважені і зачинені в собі (заблоковані) не можуть бути допущеними до реколекцій.

До реколекцій не можуть бути допущені особи з психічними відхиленнями. Під час реколекцій зростає психічне напруження і ці відхилення активізуються дуже швидко. Така особа втікає в хворобу.

 

2. Мовчання

 

Дотримання мовчання є необхідною умовою Духовних Вправ. Зменшення зовнішніх подразників допомагає виявити внутрішні подразники. Мовчання допомагає виявити всі помисли людського серця, як добрі, так і погані.

Нарцистичні особи, які звикли бути в центрі зацікавлення, або нервові, яким мовчання створює психічні напруження, не можуть бути допущені до реколекцій.

 

3. Велике духовне прагнення

 

Реколекції, особливо перший тиждень, є досить важким і болючим досвідом. Щоби це все пройти, необхідно мати достатню мотивацію, велике бажання.

Перша ціль ігнатіанських реколекцій – пошуки Бога і Його волі, а не вирішування своїх проблем. Коли Бог на першому місці, тоді все інше на своєму місці (св. Августин). Реколектант, входячи в досвід Вправ, повинен бути готовим прийняти Божу волю. Всі особисті проблеми повинен вирішувати лише в діалозі з Богом.

 

4. Досвід умової молитви

 

До реколекцій не можна допускати людей, неспроможних самостійно молитися довший час.

 

5. Вміння аналізувати свої почуття

 

Індивідуальні розмови вимагають вміння аналізувати і вербалізувати свої почуття, внутрішні конфлікти і труднощі, особливо ті, які породжують страх і біль. Вправи піднімають життєві проблеми реколектанта, і коли вони виявляються, то важливо бути здатним говорити про них керівникові.

Приховування своїх внутрішніх переживань гальмує процес Вправ. Реколектант, в такому випадку, неспроможний відірватись від своїх проблем і ввірити їх Богові.

 

6. Рішення

 

Необхідною умовою участі в реколекціях є добровільне бажання.

 

7. Приготування

 

Оскільки під час реколекцій реколектант повинен виконувати чотири одногодинні медитації щоденно, то добре буде перед реколекціями вчитися довшої молитви.