9. ПОСЛУХ БОЖІЙ ВОЛІ  

 

Послух Богові змінив життя Ігнатія. Готовність, рішучість і відкритість стали характерними ознаками його послуху. 

Ласкавий Боже, дай мені послушне серце, щоб я завжди слухала і відповідала Тобі в усіх ситуаціях мого життя. 

1 Сам.: "22. Самуїл промовив: "Хіба ж Господеві так довподоби всепалення й жертви, як послух Господньому слову? Послух ліпший від жертви, слухняність від баранячого жиру. 23. Бунт - це гріх чарівництва, сваволя - це злочин ідолопоклонства. За те, що ти відкинув Господнє слово, він тебе відкинув від царства". 

На початку свого духовного шляху Ігнатій засвоїв цей урок. Повернувшись до Бога він вчився послуху в боротьбі зі своїми скрупулами. 

"22. Незважаючи на те, що генеральну сповідь в Монсерат відбув старанно і письмово, йому часом здавалося, що не визнав деяких речей, що його непокоїло. Він сповідався знову, але не був задоволений. Почав шукати духівників, які би могли його вилічити зі скрупулів. Але ніщо не помагало. Нарешті один доктор, людина глибоко духовна, проповідник в катедрі, порадив йому в сповіді, щоби написав все, що може згадати. Він це зробив, але після сповіді знову відчував скрупули, і то дуже дрібні, що його знову непокоїло. Він добре знав, що ці скрупули були шкідливими, і що треба їх позбутися, але не знав як. Також думав, що йому би помогло, якщо би сповідник в ім'я Ісуса Христа заборонив йому сповідатися з яких-небудь речей з минулого. Дуже хотів такої заборони, але не мав сміливості сказати про це сповідникові. 

23. І хоча він не сказав це, то сповідник сам заборонив йому сповідатися з минулих речей, хіба би якась річ була ясна і певна. Але всі минулі речі видавалися йому ясними і певними, і тому цей наказ ще більше його мучив… 

24. … Якось він згадав одного святого, який багато днів не їв, і врешті випросив в Бога те, чого хотів. Довго роздумував над цим і накінець вирішив вчинити так само… 

25. Одної неділі після св. Причастя постановив нічого не їсти. Нічого не їв цілий тиждень. Але далі виконував всі побожні практики - ходив до церкви на Богослуження, молився навколішки, навіть ночами ітд. В наступну неділю пішов до сповіді. Сповідник наказав йому припинити піст. А він, хоч мав ще силу постити, то послухав сповідника і цього дня та наступного був вільним від скрупулів" (А. 22-25). 

Поміркуй над словом послух. Яке місце послух займає в твоєму житті, в твоїй духовності?