8. ВЕЛИКОДУШНІСТЬ  

 

Чесність є складовою частиною покори, що означає сказати так нашій людській натурі, сприйняти велич і трагедію свого людського буття у світі. Повне сприйняття своїх обмежень вимагає сміливості. Покора – це сприйняття правди, і вимагає чесності. Чесність і покора вимагають рефлексії над своїм життям, як це робив Ігнатій, щоби направити себе на шлях Христа. Таким чином іспит совісті став інтегральною частиною ігнатіанської духовності. Він заохочував тих, які в нього сповідалися і просили духовного проводу робити детальний іспит своєї душі. Іспит совісті становить фундамент справжнього внутрішнього оздоровлення і віднови духа. 

Ігнатій усвідомив свою грішність, порівнюючи свої власні наміри з намірами Бога, присутнього в його серці. Але без Божої любові і ласки ми неспроможні це зробити. 

Брат Ігнатія пробував перешкодити його намірам радикального навернення. Які люди, життєві ситуації і внутрішні конфлікти перешкоджають нам робити щирий іспит совісті і реформу свого життя? 

Зробіть іспит своєї душі. Можете це записати в духовному щоденнику. Усвідомте, що Бог перебуває в вас. Розмовляйте з Ісусом як з товаришем. Просіть його, щоб він супроводжував вас у мандрівці по своєму минулому. 

Чи усвідомлюю я Божу любов в своєму житті? 

Чи я відповідаю на цю любов? 

Що мені перешкоджає повністю віддатися Богові? 

Чи я щира з собою в своїх гріхах і падіннях? 

Чи я намагаюся замінити Божу любов якимись працями і посадами в Згромадженні, признанням і повагою інших людей? 

Чи я свідома своїх почуттів, того, що діється в моєму серці? 

Чи я знаходжу час для систематичної молитви, розважання? 

Чи моє життя проходить в служінні іншим людям чи самій собі? 

Чи я усвідомлюю Божі дари і здібності? 

Чи я вдячна Богові за них? 

Поговоріть з Ісусом про якусь ситуацію свого життя, за яку відчуваєте сором, біль, гнів. 

Пс. 51, 1-11: "Помилуй мене, Боже, з великої милости твоєї, і багатством щедрот твоїх очисти мене з беззаконня мого. Обмий мене повнотою з беззаконня мого, і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій є завжди передо мною. Проти тебе єдиного я згрішив і перед тобою зло вчинив; То й правий ти в словах твоїх і переможеш, коли будеш судити. Це бо в беззаконнях я зачатий, і в гріхах породила мене мати моя. Це бо істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрости своєї явив ти мені. Окропи мене іссопом, і очищуся, обмий мене, і стану біліший від снігу. Дай мені відчути радість і веселість, зрадіють кості сокрушені. Відверни лице твоє від гріхів моїх, і всі беззаконня мої очисти. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму".