4. ДОВІРЛИВЕ СЕРЦЕ  

 

Втор. 32, 4-7: "4. Він - скеля; звершені його діла, бо всі його дороги - справедливість; Бог - вірність, без жадної омани, він справедливий і правий! 5. Зневажали його ті, що не сини йому більше, а кодло крутіїв зрадливих! 6. То так оддячуєш Господеві, народе глупий, нетямущий? Хіба ж не він - твій батько, твій Творець, що створив тебе і тебе підтримує? 7. Згадай лишень дні здавен-давні, збагни літа від роду й до роду! Спитай у батька, й він звістує тобі, у людей старих, вони ж тобі повідають". 

Задумайтеся над своїм життям. Запишіть кілька важливих моментів свого життя і роздумуйте над ними і над Божою педагогією в своєму житті. Як Бог проявлявся в цих важливих моментах і як виводив вас з ваших обмежень. Чи ви щораз свідоміше відкриваєте Божу волю в своєму житті? Чи ваша віра поглиблюється? Чи відчуваєте Божий захист і Боже провидіння? 

[54]: Кінцеву розмову завершується правильно, якщо говорити так, наче приятель говорив до приятеля, або слуга до свого пана, чи то прохаючи про якусь ласку, чи то звинувачуючи себе у якомусь злому вчинку, чи то звіряючись у своїх таємницях і прохаючи його поради. Помолитися "Отче наш". 

Ісус знаходиться поряд вас. Розмовляйте з ним про періоди ослаблення віри, просіть ласку більшого довір'я в Боже провидіння в своєму житті. 

Поміркуйте над подорожжю Ігнатія до Єрусалиму. Поставте себе на його місце. Що ви відчуваєте і як би ви поступили в такому випадку? Що слід зробити вже сьогодні, щоб поглибити свою віру? 

Еф. 1, 4-10: "4. Бо в ньому він нас вибрав перед заснуванням світу, щоб ми були святі й бездоганні перед ним у любові. 5. Він призначив нас наперед для себе на те, щоб ми стали його синами через Ісуса Христа, за рішенням своєї доброї волі, 6. на хвалу слави своєї благодаті, якою він обдарував нас у любім своїм Сині. 7. У ньому маємо відкуплення його кров'ю, відпущення гріхів, згідно з багатством його благодаті, 8. що її вилляв на нас щедро, у всій мудрості та розумі. 9. Він дав нам пізнати тайну своєї волі, той задум доброзичливий і ухвалений у ньому (Христі), 10. щоб, коли настане повнота часів, здійснити його - об'єднати все у Христі: небесне й земне". 

Милосердний Боже, дай мені віру в твоє провидіння. Відкрий мій розум, щоби я зміг відкрити твою присутність в своєму житті і як ти мене провадиш через події і людей, які постають на моєму шляху. Відкрий моє серце і розпали його, щоб воно могло вмістити твоє слово і твою любов.