11. З'ЄДНАННЯ З ХРИСТОМ  

 

Ігнатій зосередив своє життя на Христі. Поступово, крок за кроком, його життя стало відповіддю на запрошення Христа: "Іди за мною". 

Боже, запали моє серце, щоб кожний його порух був відповіддю на твоє слово. П. п. 2, 10: "Заговорив мій любий і сказав до мене: Устань, моя люба! Ходи, моя прекрасна!" 

Бог прийняв і підтвердив велику любов Ігнатія під час другої і останньої подорожі паломника до Риму. 

"… Після рукоположення вирішив, що цілий рік не буде відправляти Службу Божу, приготовляючись до неї і благаючи Богородицю щоб прилучила його до свого Сина. Одного разу (15. 11. 1537), коли він був в церкві селища Ля Сторта неподалік Риму і молився, то відчув таку велику переміну в душі і побачив з такою великою ясністю, що Бог-Отець прилучив його до свого Сина Ісуса Христа, що ніколи не відважився сумніватися, що Бог дійсно прилучив його до свого Сина (А. 96). 

Відчувши глибоку і особову єдність з Христом, Ігнатій захотів, щоб спільнота, яку він незабаром організує, була також повністю віддана Ісусові і носила його ім'я. 

Містичний досвід в Ля Сторта для Ігнатія мав дуже важливе значення. Він неодноразово згадує це в своєму духовному щоденнику і інших працях. В трудних хвилинах життя він згадував це пережиття, і воно було для нього духовним потішенням і покріпленням. Наприклад, пишучи в духовному щоденнику про те, як він приймав рішення про практику вбогості в спільноті, він написав, що саме пережиття Ля Сторти було світлом, яке помогло йому прийняти важливе рішення. 

Чи було в твоєму житті подібне пережиття, яке в трудних хвилинах життя дає тобі світло і являється опорною точкою, до якої постійно повертаєшся? 

Повчаючи нових членів Товариства Ісуса, Ігнатій сказав наступне: "Дуже важливо бажати і прийняти усім своїм їством те, що Христос любив і охоплював. Бо якщо світські люди шукають світової слави і почестей з такою пильністю, як їх навчає світ, то ті, які прагнуть одягнутися в його шати ради Божої любові і стали на шлях правдивого наслідування Христа до такого ступеня, що вже не ображають Його і не чинять кривди ближньому, повинні прагнути, щоб їх самих ображали, безвинно звинувачували, вважали дурнями. Бо таким чином вони будуть уподібнюватися до нашого Творця і черпати духовну користь. Бо Він дав нам приклад, що ми можемо в усіх речах з його допомогою наслідувати Його, тому що Він є дорогою, яка веде людей до життя" (Ganss, Constitutions, pp. 107-108). 

Ісус Христос кличе всіх християн до себе. Бог дає нам таку ласку, яку дав Ігнатію в Ля Сторта: в усьому покладатися на Христа, жити так як Він жив, діяти так як Він діяв і як нами керує Святий Дух.