10. ПОСЛУХ БОЖІЙ ВОЛІ  

 

В листі Про послух Ігнатій пише: "Саме чеснотою послуху Бог дає мені спроможність зрозуміти як людина стає кращою не тільки завдяки конкретному добру, там знайденому, про що нас вчить Святе Письмо численними прикладами, але тому що, як сказав св. Григорій, послух є чеснотою, яка припечатує в душі всі інші чесноти і тримає їх там. І поки послух сіяє, то сіяють всі інші чесноти і видають плоди для ваших душ. Христос спас нас послухом, якого не мав світ. 

Я благаю вас ради любові Христа, щоб ви керувалися не тільки наказаним послухом, але також послухом, який він нам показав своїм життям, щоб свідомість і правдива любов Бога повністю вас опанувала і керувала вашими душами на шляху до вічного щастя"

Слово послух походить від слухати, те, що йде за слуханням Божого слова і підпорядкування свого життя цьому слову. Ігнатій слухав Бога через сповідника і через своє серце. І коли він послухав і підкорився Божій волі, то його серце змінилося, скрупули залишили його і він відчув в собі Божу любов. Ця подія стала важливим елементом в духовному житті Ігнатія. 

Завдяки послуху Святий Дух міг діяти в Ігнатію. Як тільки він підпорядкувався Божому слову, яке промовляло через Святе Письмо, духовних керівників, Церковну владу, його почуття і серце, він зміг зробити наступний крок в духовному розвитку. 

В якій мірі ми послушні Божій волі? Бог прагне, щоб через віру, надію і любов ми прямували до повноти свого буття. 

Кого я люблю і хто любить мене? 

В що і в кого я вірю? Які зірки провадять мене через життя? 

Де знаходяться джерела моєї надії? 

Як я відповідаю на Божу любов? 

Поміркуймо що нам слід зробити, щоб наш послух був більш дієвим. Зробіть список осіб, яких ви повинні слухати. Як проявляється Божа воля в послусі кожній з цих осіб? 

Ігнатій впровадив в спільноті єзуїтів практику, яка називається справою сумління. Кожний член спільноти зобов'язаний відкрити перед настоятелем своє серце, свої радості, болі, мрії, прагнення, падіння. 

Євр. 5, 7-10: "7. Він за днів свого тілесного життя приніс був молитви й благання з великим голосінням та слізьми до того, який міг його спасти від смерти, і він був вислуханий за богобоязливість; 8. і хоч був Сином, навчився з того, що витерпів, значення послуху, 9. і, ставши досконалим спричинився до вічного спасіння всім, які йому слухняні, 10. і Бог назвав його архиєреєм за чином Мелхиседека". 

Господи, наповни нас світлом своєї любові, щоб ми могли нести в світ твою славу. Вчини, щоб в служінні Тобі жодна річ не була для нас замалою, щоб нехтувати нею, завеликою, щоб ми не змогли віддати її Тобі, і затяжкою, щоб ми не змогли її знести.