2. ЗВІДКИ ПРИЙШОВ ПЕТРО?  

 

Мк. 1, 16-18: „А коли Він проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона та Андрія, брата Симонового, що невода в море закидали, бо рибалки були. 17  І сказав їм Ісус: Ідіть услід за Мною, і зроблю, що станете ви ловцями людей. 18  І зараз вони свого невода кинули, та й пішли вслід за Ним.” 

Професія рибака зробила з Петра мужню людину, здатну переносити всі тягарі і неприємності, здатного до самопожертви, до ризику, що в майбутньому допоможе йому бути апостолом. 

Після цього початкового моменту, коли він кинув все і пішов за Христом, в його житті буде багато болісних моментів в спілкуванні з Христом. Професія рибалки зробила його характер твердим і рішучим, а також впертим і непослушним. Серед апостолів він був самим гордим учнем, увесь час виправляв Ісуса, що він робить все не так, як треба, весь час йому суперечив. І Ісус часами обходився з ним дуже різко. Петро не був юним, як Іоан. Був людиною з повністю сформованим характером, звичками, світоглядом. І змінювати себе було нелегкою справою. Напевно, він не один раз хотів кинути свого Учителя, особисті стосунки з ним не складалися, жив як на чемоданах, готовий в любий час зірватися і піти. 

Важною подією в його духовному формуванні був момент, коли він говорить: „Ти Месія”. Це його Символ Віри. Але після цього він не сприймає заповіді Христових страстей, і Ісус йому дуже різко відповідає: „31  І почав їх навчати, що Синові Людському треба багато страждати, і Його відцураються старші, і первосвященики, і книжники, і Він буде вбитий, але третього дня Він воскресне. 32  І те слово казав Він відкрито. А Петро узяв набік Його, і Йому став перечити. 33  А Він обернувся й поглянув на учнів Своїх, та й Петру докорив і сказав: Відступись, сатано, від Мене, бо думаєш ти не про Боже, а про людське!” (Мк. 8, 31-33) 

Це рішучий момент в його житті. Він думав, що все закінчиться благородними словами про самопосвяту тощо, але в реальному житті все буде добре, і він буде великим начальником в новому царстві, буде добре одягатися, їсти, пити і мудро керувати своїми підлеглими. Він не хотів прийняти свою сліпоту, і прозріння буде відбуватися довго і болюче.