3  

 

Розглянемо Рис. 2. Моє представлення 6-ого номеру, звичайно, спрощене. 

Проповідь. Проповідь залежить від священика. Вона може бути свідченням особистої віри, і свідченням глибоко індивідуальним. Може бути поясненням прочитаної перикопи Святого Письма. Таке пояснення може бути різним: на високому інтелектуальному рівні, тобто біблійна екзегеза, або примітивним переказом Євангелії своїми словами. Між цими полюсами існують різні рівні та способи проповідування Святого Письма. Ідеал полягає у тому, щоб проповідь була і керигмою, і катехезою одночасно. Щоб містила особисте свідчення, пояснення прочитаного тексту, застосування до конкретної ситуації слухачів, використання всього арсеналу педагогіки та психології. Але ідеал існує лише на папері. Кожний священик має свої вади та обмеження: духовні та інтелектуальні, і тому кожна проповідь обмежена його спроможностями. 

Пошук змісту віри. Катехизм складається з чотирьох частин: 


 

Визнання віри; Таїнства віри; Життя у вірі; Молитва у житті з віри. 

Перша частина: Визнання Віри складється з двох розділів: 

“Вірую” – “Віруємо” і “Християнське визнання віри”. 

Ми займемося першим розділом, який виражає пошуки людиною Бога і Божу дію в цих пошуках. Саме це окреслюють три глави цього розділу: 

Людина “здатна” прийняти Бога; Бог іде назустріч людині; Людина відповідає Богові. 

Пошуки Бога розгортаються в трьох напрямках: Святе Письмо, людина, світ.
 

 

Мт. 2, 1-12: “1 Коли ж народився Ісус у Віфлеємі Юдейськім, за днів царя Ірода, то ось мудреці прибули до Єрусалиму зо сходу, 2 і питали: Де народжений Цар Юдейський? Бо на сході ми бачили зорю Його, і прибули поклонитись Йому. 3 І, як зачув це цар Ірод, занепокоївся, і з ним увесь Єрусалим. 4 І, зібравши всіх первосвящеників і книжників людських, він випитував у них, де має Христос народитись? 5 Вони ж відказали йому: У Віфлеємі Юдейськім, бо в пророка написано так: 6 І ти, Віфлеєме, земле Юдина, не менший нічим між осадами Юдиними, бо з тебе з'явиться Вождь, що буде Він пасти народ Мій ізраїльський. 7  Тоді Ірод покликав таємно отих мудреців, і докладно випитував їх про час, коли з'явилась зоря. 8 І він відіслав їх до Віфлеєму, говорячи: Ідіть, і пильно розвідайтеся про Дитятко; а як знайдете, сповістіть мене, щоб і я міг піти й поклонитись Йому. 9  Вони ж царя вислухали й відійшли. І ось зоря, що на сході вони її бачили, ішла перед ними, аж прийшла й стала зверху, де Дитятко було. 10 А бачивши зорю, вони надзвичайно зраділи. 11 І, ввійшовши до дому, знайшли там Дитятко з Марією, Його матір'ю. І вони впали ницьма, і вклонились Йому. І, відчинивши скарбниці свої, піднесли Йому свої дари: золото, ладан та смирну. 12 А вві сні остережені, щоб не вертатись до Ірода, відійшли вони іншим шляхом до своєї землі

Постарайтеся подумати над тим, що діялось в умах, серцях і почуттях мудреців.