АВРААМ 1  

 

Бт 12:«1 І промовив Господь до Аврама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу. 

2 І народом великим тебе Я вчиню, і поблагословлю Я тебе, і звеличу ймення твоє, і будеш ти благословенням. 

3 І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!». 

Бог обіцяє Аврамові землю, потомство, благословення, і нічого не просить взамін. Земля, потомство і благословення виглядають незаслуженим даром, який Аврамові нічого не коштуватиме. 

Що таке земля, потомство і благословення у звичайній людській свідомості та підсвідомості? Це простір, час і магічний захист. 

Земля – це володіння якимось простором у цьому світі, який є власністю людини, де вона встановлює закони, які їй подобаються, незалежна від інших людей і решти світу, де може жити так, як сама хоче, відгородившись від світу. Це основа і запорука її стабільності і спокою. Це простір, в якому вона може бути богом. 

Потомство – це підсвідоме продовження свого життя в часі, прагнення земної вічності, яку людина сама неспроможна реалізувати. 

Боже благословення – це прояв магічного мислення, для якого божество є сукупністю надприродних сил, які можна використовувати у своїх цілях, треба лише вміти цим божеством правильно користуватися. Фільм «Секрет» показує сучасне магічне мислення. 

У цій тріаді: земля, потомство і Боже благословення Аврам стоїть у центрі, все повинно підпорядковуватись йому. 

Увійдімо в своє серце і душу. Що стоїть в основі наших найглибших бажань і прагнень, навіть релігійних – пошуки Бога ради нього самого чи тріда цих прагнень?