ЩО ВЗЯТИ З СОБОЮ?  

 

ПІСЛЯ ПЕРШОГО ТИЖНЯ 

ДУХОВНИХ ВПРАВ 

 

Під редакцією о. Юзефа Августина ТІ 

 

WYDAWNICTWO WAM 2012 

 

Переклав о. О. Кривобочок ТІ 

 

ВСТУП 

 

Віддаємо в руки Читача другий том із серії Що взяти з собою? 

Після доброго виконання першої частини ігнатіянських реколекцій, тобто першого тижня, реколектант зазвичай виходить з Вправ внутрішньо зранений пізнанням глибини зла свого гріха, і водночас з великою надією на внутрішнє зцілення, яку вливає в його серце всепрощаюча любов Отця, об’явлена в Розіп’ятому Ісусі. І хоча особа після першого тижня зазнає певного роздвоєння між болем і надією, але передчуває, що парадоксально, але саме воно принесе їй внутрішній спокій, втіху і радість. На дні сердець людей, які залишають реколекційний дім після Вправ, народжується стурбоване запитання: Як затримати й закарбувати плоди першого тижня? Ця книжка прагне бути скромною допомогою в пошуках відповіді на це запитання. 

 

1. Книжка Що взяти з собою? Після першого тижня «Духовних Вправ» – це допомога реколектантові в поглибленні – також інтелектуальному – динаміки першого тижня, яка відображає процес навернення, який відбувається у кожному автентичному християнському житті. Християнин – людина постійного навернення. Читання книжки допоможе реколектантові набрати здорової віддалі щодо пройдених Вправ. Переоцінювання ігнатіянських реколекцій, пережитих у стані ейфорії, може бути небезпечним для духовного життя, бо, коли емоції стихнуть, зазвичай приходить розчарування, знеохочення та апатія. 

Що взяти з собою? Після першого тижня «Духовних Вправ» допоможе також теологічному поглибленню основних правд віри, які були темами реколекцій: первородний і особистий гріхи, кара вічного осудження, рятівна благодать Бога, всепрощаюча любов Отця, Таїнство покаяння. 

Але, понад усе, книжка хоче бути духовним порадником на дорозі щоденної поглибленої молитви, до якої особи покликані після досвіду Вправ. І тому більшість пропонованих текстів присвячена роздумам про молитву, її методи та духовне розпізнавання. Загальний і частковий іспит совісті, медитація Божого слова, правила розпізнавання першого тижня, духовне керівництво – це найважливіші елементи Вправ, пережиті в тиші реколекційного дому, які слід перенести в щоденне життя і практикувати, якщо хочемо вести автентичне духовне життя. 

 

2. Як і в Що взяти з собою? Після фундаменту «Духовних Вправ», так і в другому томі: Що взяти з собою? Після першого тижня «Духовних Вправ» публікуємо як тексти польських авторів, які дають Духовні Вправи в реколекційних домах, так і відомих зарубіжних авторів, в основному єзуїтів. І хоча книжка, як показує назва, призначена для реколектантів, але вона може бути корисною для зацікавлених ігнатіянською духовністю і тих, які хочуть приготуватися до Вправ. Для тих, які з різних причин зробили собі довгу перерву у виконанні ігнатіянського циклу (фундамент, чотири тижні, синтез), читання книжки може стати заохоченням продовжувати розпочату колись дорогу Духовних Вправ

Шеститомна серія Що взяти з собою? приготована квартальником «Духовне життя» у співпраці з Центром Ігнатіянської Духовності в Ченстохові. Редактор серії – головний редактор квартальника Юзеф Августин ТІ, автор публікацій на тему реколекцій, заангажований з другої половини вісімдесятих років в анімацію ігнатіянських реколекцій в Польщі. 

 

Видавництво WAM 

 

ОГЛЯД ПЕРШОГО ТИЖНЯ ДУХОВНИХ ВПРАВ

ГРІХ І МИЛОСЕРДЯ    

МОЛИТВА І ДУХОВНЕ РОЗПІЗНАВАННЯ    

ДУХОВНІ ВПРАВИ В ПРАКТИЦІ ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ