6. Відчуття тіла

Нове життя уХристі

 

І. Відчуття тіла. В серці Христа

 

1. Кілька секунд затримайся над кожною частиною тіла, намагаючись відчути шкіру, покриту волоссям, чоло, брови, ніс, уста, лице, шию, вуха, руки, груди, плечі, долоні, ноги, стопи.

2. Тепер те саме в зворотному порядку. Намагайся розслабитися і відчути своє тіло як єдність, не зосереджуючись на окремих частинах, і відчуй його як живе тіло з безліччю відчуттів.

3. Кожне відчуття є біохімічною реакцією, яка для свого існування потребує творчого акту Бога.

4. Уяви безмірну могутність Бога, що діє в нас. Уявляй її в кожному відчутті тіла. Уяви собі, що кожне відчуття є чуйним дотиком Бога, делікатним і приємним.

5. Уяви собі, що дотик Бога є світлим, оздоровляючим, заспокійливим і лікуючим.

6. Тепер ми фізично і психічно приготовані до молитви про навернення. Слухай Ісуса, що навчає на полях, площах і у синагогах. Ісус розпочинає свою апостольську діяльність, а Його улюбленою темою є: „Наверніться й увіруйте в Євангеліє” (Мр. 1, 15).

7. Намагайся слідкувати проповідям цього молодого Пророка, сповненого новим вченням, обітницями і вимогами. „Учив їх як той, хто має владу” (Мт. 7, 29). Вслуховуйся в шепіт натовпу, який йде за Ісусом. Слухай Ісуса, що піднімає свій голос.

8. Розкажи Ісусові своє минуле. Сядь з Ним під деревом. Твоє минуле було трошки як блудного сина, як загубленої вівці. Але для Ісуса наше минуле не має великого значення. Він почуває себе добре серед грішників, які є Його надією, реалізацією якої є їх спасінні.

9. Постарайся у своєму минулому знайти якийсь епізод, коли можеш сказати: „Бог був для мене добрим”, тому що „Син людський прийшов шукати і спасти те, що загинуло” (Лк. 19, 10).

10. Увійди в Серце Христа. Теперішність належить до Христа. Попроси благодать увійти в Його Серце і відчуй Його любов. „Вірю в Твою любов, відчуваю Твою любов”.

 

ІІ. Нове життя у Христі

 

1. Нове життя у Христі. Еф. 2, 1-10: „І вас, що мертві були через ваші провини й гріхи, в яких ви колись проживали за звичаєм віку цього, за волею князя, що панує в повітрі, духа, що працює тепер у неслухняних, між якими й усі ми проживали колись у пожадливостях нашого тіла, як чинили волю тіла й думок, і з природи були дітьми гніву, як і інші, Бог же, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, що нею Він нас полюбив, і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю, і разом із Ним воскресив, і разом із Ним посадив на небесних місцях у Христі Ісусі, щоб у наступних віках показати безмірне багатство благодаті Своєї в добрості до нас у Христі Ісусі. Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився. Бо ми Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували”

2. Ось зроблю я нове. Іс. 43, 18-19.25; 44, 22: „Не згадуйте вже про минуле, і про давнє не думайте! Ось зроблю Я нове, тепер виросте. Чи ж про це ви не знаєте? Теж зроблю Я дорогу в степу, а в пустині річки. Я, Я є Той, Хто стирає провини твої ради Себе, а гріхів твоїх не пам'ятає! Провини твої постирав Я, мов хмару, і немов мряку гріхи твої, навернися ж до Мене, тебе бо Я викупив!”

3. Нове серце. Єз. 36, 26-27: „І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро, і викину камінне серце з вашого тіла, і дам вам серце із плоті. І духа Свого дам Я до вашого нутра, і зроблю Я те, що уставами Моїми будете ходити, а постанови Мої будете стерегти та виконувати”

 

Єврейський містик Баал Шем молився:

„Пам’ятай, Господи, що потребуєш мене так само, як і я Тебе.

Якщо Ти б не існував, то до кого я би молився?

А якщо я б не існував, то хто би молився до Тебе?

Велику радість викликала в мені думка, що якщо я б не згрішив, то Бог не мав би можливості об’явити своє милосердя. Йому потрібний мій гріх. Справді, в небі більшою є радість від одного грішника, який жалує за гріх, ніж 99, які не потребують навернення”.