П'ЯТИЙ ДЕНЬ

 

Перед нами кожного дня постає проблема вибору – як у малих речах, так і у великих: освіта, праця і т.д. Що я повинен вибрати? І яким способом я повинен робити свій вибір?

Можна піддатися впливу довколишнього світу, світогляду більшості людей, які мене оточують, щоб нічим не відрізнятись від них, не бути білою вороною, не привертати людську увагу. Таке життя бути комфортним, без проблемним – жити як усі, робити вибори, так як вони роблять, мислити так, як мислить більшість. У стаді легше вижити і жити.

Звичайно, що мої індивідуальні схильності та бажання треба враховувати, буду вибирати те, що мені подобається, що мені приносить задоволення і радість.

Я можу також поставити перед собою конкретну мету, і буду до неї послідовно йти, незважаючи на мої щоденні прагнення і бажання, якими буду жертвувати ради цієї мети, отож вести якесь аскетичне життя.

Якщо я хочу жити справді релігійним життям, і глибоко розмірковувати про своє призначення у цьому світі, то Божа воля щодо мене для мене має значення. Я хотів би розпізнати Божу волю і підпорядковувати своє життя їй. У цьому випадку кожний мій вибір буде наслідком духовного розпізнавання і прохання про Боже світло. Очевидно, що я не буду очікувати Божу дію у моєму житті так, як у житті, наприклад, апостола Павла, а буду слухати своє серце. І лише якщо Бог буде мовчати або я не зможу зрозуміти Його волю, то тоді буду покладатись на свій розум та інтуїцію.

У цьому випадку я буду дуже чуйним, буду намагатись у всьому віднаходити душевну рівновагу, осягнути стан безпристрасності, внутрішньої свободи і незалежності по відношенню до навколишнього світу і його цінностей та ідеалів.