<< Previous    1...   74  75  [76]  77  78  ...82    Next >>

«З новою надією в серці» 

 

Останній приклад помістить тринадцяте правило у звичайні обставини щоденного духовного життя: 

«Саллі – жінка глибокої віри й віддана служінню Господові. Вона щаслива у служінні, і багато людей вдячні їй за її віру й люблячу присутність у парафії і в родині. Вона обізнана з навчанням Ігнатія про розпізнавання духів. Саллі всім серцем віддається служінню, і часом дуже втомлюється. Останнім часом вона знову важко працювала, і тепер вичерпана. Вона намагається хоч на кілька днів зменшити активність і відновити сили. Вона це робить, але відчуває самотність і внутрішню важкість. Молитися щораз важче, вона починає сумніватися у вартість свого служіння Господу і чи варто продовжувати свою працю. 

Кілька тижнів тому вона запросила свою близьку приятельку, сестру Жанну, повечеряти разом. Під час вечері Саллі розповіла Жанні про свій досвід кількох останніх днів. Жанна вислухала і відповіла просто: «Це подібне до спустошення». Щойно Саллі це почула, то відразу зрозуміла, що Жанна права і що останні кілька тижнів переживала духовне спустошення тому, що не зуміла його розпізнати. Усвідомивши це, вона відчула велике полегшення. Тепер вона ясно розуміє свою духовну ситуацію і починає думати, що їй слід з цим робити. Вона закінчує вечерю з новою надією в серці». 

У цьому випадку відповідна духовна особа є приятелькою, яка достатньо обізнана з «підступами і намовляннями» ворога і здатна допомогти подрузі. Завдяки діленню свого досвіду з Жанною, лещата духовного спустошення Саллі зламалися. З допомогою Жанни Саллі зробила перехід, який сама не могла зробити, від «я-в-спустошенні» до «я-рефлектуюче-надсобою-в-спустошенні», і в цьому знайшла нову надію. Цей приклад показує один із багатьох творчих способів, у які Бог може дати людині, яка переживає проблеми, «іншу духовну особу», обізнану з «підступами і намовляннями» ворога. Якщо під час духовного спустошення вони знайдуть таку особу й поділяться з нею своїм досвідом, як Саллі, то знайдуть у своїх серцях нову надію. 
<< Previous    1...   74  75  [76]  77  78  ...82    Next >>