<< Previous    1...   59  60  [61]  62  63  ...82    Next >>

Образ десятого правила  

 

Один приклад послужить для підсумку того, що ми сказали в цьому розділі. Марта – черниця, до якої недавно повернувся спокій після кількох тижнів інтенсивного духовного спустошення. Молитва знов стала часом тихої радості, Марта тепер часто переживає присутність Бога упродовж дня. Духовна втіха повернулася.

Марта визнає, що, ймовірно, проблеми спільнотного життя і служіння, які спричинили духовне спустошення, ще повернуться знову. Вона вирішує, що з Божою допомогою приготується, наскільки це можливо, до наступного духовного спустошення. Щодня вона просить у Бога здатність краще чинити опір духовному спустошенню у майбутньому.

Вона відкрила, що правила Ігнатія допомагають у боротьбі з духовним спустошенням і вирішує покласти їх на столі, щоби вони завжди були перед очима. Вона також планує час від часу читати якесь правило й роздумувати, як його можна застосувати під час спустошення.

Улюблений біблійний текст Марти, який найкраще допомагає їй відчувати Божу вірну любов, Іс. 43, 1-7: «Не бійся, бо я тебе викупив, прикликав тебе твоїм ім'ям, ти - мій! Чи через води йтимеш, я з тобою… чи підеш крізь вогонь, - не попечешся… дорогий ти в мене й цінний і я тебе люблю». Вона вирішує читати цей текст щодня.

Післяобідня пора в неділю – це її найспокійніший час у тижні. Марта вирішує почитати щось корисне про духовну боротьбу й супроводжуючі психологічні проблеми і, принаймні, упродовж кількох тижнів використовувати цей спокійний час для читання і роздумів на цю тему. Нарешті Марта вирішує раз на місяць розмовляти зі своїм духовним керівником, як вона просувається в цьому напрямку.

Марта вибирає спосіб, як під час духовної втіхи застосовувати описані нами поради для «накопичення нових сил» під час духовної втіхи й таким чином приготуватися до майбутнього духовного спустошення. Ми можемо передбачити, що коли духовне спустошення повернеться, то вона буде чуйною й рішучішою у боротьбі з ним. Десяте правило, як і попередні, допомагає визволити полонених.
<< Previous    1...   59  60  [61]  62  63  ...82    Next >>