<< Previous    1...   38  39  [40]  41  42  ...82    Next >>

Плоди духовної ініціативи 

 

Ігнатій знову говорить мовою хороброї ініціативи в короткому тексті правила, яке ми вивчаємо. Ми повинні інтенсивно  [1]  себе змінювати проти спустошення; ми повинні бути наполегливими, і наполегливими більше в кожному з чотирьох засобів; ми повинні розширювати себе якимось відповідним способом покути. Обман навіює нам, що ми занадто слабкі, аби подолати духовне спустошення, Ігнатій проявляє тут велику довіру до наших здатностей, підтримуваних Божою любов’ю і використанням описаних засобів, аби стояти твердо в годину випробувань. Якщо під час духовного спустошення ми активно чинимо опір, то покірно звертаємося до Бога за допомогою; ми медитуємо про Божу вірну любов, ми вивчаємо спустошення й краще розуміємо його причини й ліки від нього; якщо робимо маленькі «відповідні» жести хоробрості проти нищівних тенденцій спустошення, то, як стверджує Ігнатій, знаходимо дорогу, яка впевнено веде через темряву спустошення до світла Божої любові.

Читаючи ці заохочення, в нас можуть виникнути сумніви: чи ми справді можемо мати таку хоробрість, коли нам важко і перебуваємо в замішанні духовного спустошення? Чи така духовна ініціатива можлива? Ігнатій вірить, що можлива. Ця хоробрість народжується тоді, коли Божа благодать і людські зусилля зустрічаються. Очевидно, що практикування цих духовних засобів вимагає сміливості, але сама ця сміливість – це щось більше від результатів людських зусиль. Не випадково, описуючи ці чотири засоби, Ігнатій розпочинає від покірної благальної молитви. Ми знаємо, що у боротьбі з духовним спустошенням важливі слова Ісуса: «Без мене ж ви нічого чинити не можете» (Йо. 15, 5); ми також знаємо, що разом із апостолом Павлом можемо довірливо сказати: «Я можу все в тому, хто укріплює мене» (Фил. 4, 13).

Досвід навчив Ігнатія, що смиренним і щирим практикування засобів, які він пропонує у цьому правилі, ми вчимося їх краще використовувати і ставати перед духовним спустошенням без страху. Хоча список засобів не вичерпується, і Ігнатій в наступних правилах пропонуватиме наступні засоби, але шосте правило вже дає нам зброю проти духовного спустошення. Завдяки вченню Ігнатія ми стаємо н дорогу духовного визволення.[1]  “el intenso mudarse.”
<< Previous    1...   38  39  [40]  41  42  ...82    Next >>