<< Previous    1...   12  13  [14]  15  16  ...82    Next >>

Відповісти (Прийняти \ Відкинути) 

 

Другий і когнітивний крок також не мета сама по собі, а, в свою чергу, спрямований до наступного кроку. Для Ігнатія навіть усвідомлення і розуміння, взяті разом, – це ще не розпізнавання духів, їх слід спрямувати до дії. Тільки тоді, коли особа усвідомила, правильно зрозуміла і починає діяти відповідно з духовними порухами, відбувається справжнє розпізнавання духів.

У назві правил Ігнатій використовує два дієслова, щоби виразити духовну дію, яку описує як «прийняти» і «відкинути». Тут ці слова також пояснює досвід самого Ігнатія. Як тільки Ігнатій зрозумів із тривалого взірця кінцевого незадоволення, що світська мета не походить від Бога, то відкинув її. З цього моменту Ігнатій повністю залишає світську мету й ніколи до неї вже не повернеться. Зрозумівши Божий план щодо свого життя, він, через досвід кінцевої радості, поєднаної з думками про побожну мету, приймає її й активно до неї прямує. Він подорожує до Манреси і там починає наслідувати святих. Він здійснює прощу до Єрусалима згідно зі своїми планами, і там починає підпорядковувати своє життя Божим планам.

У розпізнаванні духів усе спрямоване до дії: рішуче прийняти те, що походить від Бога, і рішуче відкинути все інше. Правильні й рішучі духовні дії можна робити завдяки духовному усвідомленню та духовному розумінню. Як показує приклад самого Ігнатія, розпізнавання вимагає від людини діяти. Самого тільки глибокого розуміння духовної дійсності недостатньо; людина, яка розпізнає, повинна бути готовою діяти відповідно з тим, що зрозуміла.

І тому існує фундаментальна парадигма, яка керує розпізнаванням духів: усвідомлювати \ відчувати, розуміти, відповісти. У назві правил Ігнатій просто формулює ці три кроки. Наступні чотирнадцять правил детально нам розкажуть і зі здоровою практичністю покажуть, як ці правила вводити в практичне життя. Ми постійно повертатимемося до цих трьох кроків у роздумах про розпізнавання.
<< Previous    1...   12  13  [14]  15  16  ...82    Next >>