Практика духовного розпізнавання  

 

Ігнатіанські реколекції вирішили багато моїх проблем. Я стала спокійнішою, менше піддавалась негативним почуттям, щоденно практикувала ігнатіанську медитацію. Так було до того моменту, поки я не захворіла. Під час хвороби я піддавалась спокусі скоротити щоденні молитви, бо хвороба – річ поважна, і можу бути менш активною. Я навіть скоротила молитви про навернення сина. Думала, що коли стану здоровою, то почну молитись, як перед тим, а син і так не навертається. Я також почала пропускати зібрання спільноти – щоб не заважати іншим своїм кашлем

 

Ігнатіанські реколекції вирішили багато моїх проблем. Я стала спокійнішою, менше піддавалась негативним почуттям, щоденно практикувала ігнатіанську медитацію.

 

329. Правило 1. Богові і Його ангелам властиво, впливаючи на душу, дарувати справжню радість і духовну відраду, усуваючи у такий спосіб будь-який сум чи тривогу, породжені ворогом.

 

 

засновок правильний: 

хвороба – річ поважна,

висновки погані: 

можу бути менш активною;

піддавалась спокусі скоротити щоденні молитви;

скоротила молитви про навернення сина

329. Правило 1. Для ворога натомість характерно боротися з радістю та духовною втіхою, використовуючи облудні міркування, тонкощі і незмінну підступність.

 

 

 

332. Правило 4. Злому ангелу, який з’являється під виглядом ангела світла, притаманно спочатку йти в тому ж напрямку, що й побожна душа, аби врешті-решт спонукати її рухатися у своєму, тобто протилежному, напрямку; так,

 

коли стану здоровою, то почну молитись, як перед тим;

не заважати іншим своїм кашлем

 

спершу він навіює думки добрі та святі, привабливі для такої праведної душі,

 

 

скоротила молитви про навернення сина;

почала пропускати зібрання спільноти

а потім намагається поступово сягнути своєї мети, втягуючи людину у свої приховані підступи та злі наміри.

 

 

 

333. Правило 5. Слід прискіпливо стежити за перебігом своїх думок, і якщо

 

коли стану здоровою, то почну молитись

 

початок,

 

син і так не навертається

 

середина

 

скоротила молитви про навернення сина

 

та кінець

 

 

у них цілковито добрі і спрямовані виключно на добро, то це ознака доброго ангела. Та якщо перебіг думок, навіяних духом, провадить в кінці до чогось злого, або відволікає нас, або є не таким добрим, як той, що його душа мала намір здійснити попередньо, або якщо послаблює, непокоїть чи зворохоблює душу, позбавляючи її миру, тиші і супокою, які були їй властиві раніше, то все це виразно свідчить про те, що такі думки походять від злого духа, ворога нашого поступу і вічного спасіння.