5. Важливість почуттєвої зрілості духовного керівника  

 

Самопізнання з боку почуттів, емоційна свобода, тобто, праця над впорядкуванням своєї почуттєвості особливо важлива для тих, хто хоче допомагати іншим – для духовних керівників. 

Духовний керівник повинен мати контакт зі своїми почуттями, вміти їх аналізувати, лише тоді буде здатним розуміти керованого і свої реакції в керівництві, співвідчувати, не боятись почутого, не обходити неясні проблеми, вміти допомогти. Повинен бути зрілим, щоб тримати на властивому рівні стосунки з керованим, зберігати дистанцію і об’єктивність, щоб не бути засліпленим своїми почуттями до керованої особи. Якщо керівник сам пройшов через увесь описаний досвід і далі все це практикує, то зможе допомагати іншим. 

 

Закінчення 

 

Підмічання, розпізнавання і вербалізація почутті не є самоціллю. Йдеться про те, щоб зрозуміти свої почуття і керувати ними, визволитись від їх домінації, вільно ними користуватись. 

Пізнайте правду, і правда вас визволить. Іоанн Павло ІІ: «Свобода через правду. За межами правди свобода не є свободою, є ілюзією, і навіть зневоленням». Духовне керівництво повинно служити пізнанню правди про нас самих, про Бога і Його присутність «у всьому».