11. Роль духовного керівництва в «Pastores dabo vobis»  

 

єпископ Ян Шкодонь

 

Адгортація «Pastores dabo vobis» присвячена формації до священства і постійної формації в священстві. Про духовне керівництво Святіший Отець згадує лише кілька разів. У 40-у п. адгортація коротко обговорює роль духовного керівництва в пробудженні і підтримуванні священицького покликання. Про роль духовного отця Святіший Отець пише, обговорюючи семінарську формацію, особливо виховання до чистоти (50, 66 пп.). У 76 і 81 пп. знаходимо короткі тексти про роль духовного керівництва в постійній формації у священстві і в душпастирстві.  

У рефераті я прагну показати духовне керівництво на фоні всієї формації до священства і у священстві, представити її як особливу частину пастирської любові. 

У вступі Святіший Отець пише: «Церква вважає формацію майбутніх священиків – єпархіальних і чернечих – і їх постійну турботу про особисте освячення у служінні, а також турботу про постійне відновлення душпастирського заангажування одним з найделікатніших і найважливіших завдань, від яких залежить майбутнє євангелізації людства» (2 п.). 

Спочатку представлю богословські основи постійної формації, обговорю необхідність і види формації, а потім роль духовного керівництва у формації до священства і в священстві. 

 

1. Богословські засади постійної формації священиків і кандидатів до священства 

2. Необхідність формації 

3. Види формації 

4. Духовне керівництво на шляху до священства 

5. Духовне керівництво – особливий елемент постійної формації священства