<< Previous    1...   28  29  [30]  31  32  ...38    Next >>

VII. ЧУТЛИВІСТЬ ДО ГРУПИ 

 

Християнська віра має зв’язок із спільнотою. Вірні створюють містичне тіло, Церкву. Християнська спільнота складається із багатьох різноманітних груп. Віра живе в них і поширюється через них. Вірні, які беруть участь у Євхаристії, в конкретний момент створюють спільноту. Є молодіжні, подружні, катехитичні тощо спільноти. Священники дієцезії створюють спільноту, так само як учасники конгресу, реколекцій чи табору. Спільнота створюється також тоді, коли під час якоїсь урочистості між кількома людьми точиться цікава розмова. Де двоє чи троє починають контактувати між собою, там постає спільнота – хоча би, як часто трапляється, тільки на короткий час або через дрібні підстави. Водночас коли учасники контактують між собою, то підлягають законам динаміки груп. 

Спілкування в групі суттєве для передачі віри. Якщо стосунки в групі добрі й група добре функціонує згідно зі своєю метою, то відкривається можливість для передачі віри. Але якщо стосунки в групі погані, то ділитися вірою не можливо – якщо це єдина мета групи. І тому ті, які хочуть проголошувати віру, повинні розвивати в собі особливу чуйність до групи, вміння помічати стан міжособового спілкування, аби оцінити шанси для передачі віри. Якщо спілкування заблоковане, то вже сама спроба ділитися вірою була би повністю позбавлена шансів на успіх. Спочатку слід змінити основи – людські взаємини. 

Нижче я представлю свій досвід праці з групами, бо він може допомогти пробудити певну чутливість до групи. 

Як любов є святою, так щось святе є в групах. В любові присутній Бог. Група – це відповідний простір для взаємної любові кількох осіб. Традиційний спосіб мислення часто пояснює суть любові, але переважно йшлося про любов між двома особами: спрагненому подати горня води. Тепер пробуємо шукати відповідний простір для розвитку любові у спільноті. Євангеліє представляє мету Церкви в образі небесної учти, тобто групи. Отож наше призначення – любити у спільноті. І тому кожний досвід у групі може стати наступним кроком до цієї святої повноти життя і до приготування поновного приходу Господа. 
<< Previous    1...   28  29  [30]  31  32  ...38    Next >>