<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...38    Next >>

ПЕРЕДМОВА ДО ДРУГОГО НІМЕЦЬКОГО ВИДАННЯ  

 

Минуло вже понад тридцять років з того часу, коли я написав цю книжку іспанською мовою. Перше німецьке видання вийшло в 1982 році в Pfeiffer Verlag в Мюнхені, але вже розпродане. У цій книжці я описав мій аргентинський досвід. Деякі проблеми, з якими тоді стикалися християни, вже зовсім зникли. Вони стосувалися післясоборного періоду. І тому подані приклади можуть здаватися читачам чужими. Але в цій книжці найважливішим є не проблеми, які з’являються в прикладах, але основні принципи слухання, ведення розмов і життя в групі, і також суттєві постави, які дають можливість свідчити, щоб ми «спільно зростали в вірі». І тому я не поміняв приклади. 

Упродовж тих тридцяти років я давав майже виключно тільки духовні вправи. Окрім того навчав контемплятивної молитви і сам її практикував. Йшлося про тишу, чутливість, уважність на Ісуса Христа, на присутність Бога. Я поглибив свої знання про те, як глибокі зміни у спілкуванні з індивідами і з групами, і також у душпастирстві допомагають вести до тиші – про що й говорить ця книжка. Мабуть найважливішим відкриттям останніх років моєї праці було те, що стосунки з Богом і стосунки з людьми завжди відбуваються паралельно, і тому дають можливість перевірити свою щирість. Це постійно випливало в розмовах про віру. Контемплятивна молитва веде до духовної глибини, без якої майже неможливо порозумітися в вірі. У цій книжці йдеться про цю глибину порозуміння.

Здатність тихо і зосереджено перебувати в молитві – це та сама постава, що й тихе слухання, і з цієї тиші може постати обмін на тему віри. Одне відповідає другому, бо одне допомагає другому. Тиша контемплятивної молитви, вільна від турбот і думок, народжує гармонію і мир з Богом і з самим собою, а в цій книжці я описую, як ця гармонія розтягується на стосунки і контакти з людьми. Тиша і безтурботний спокій – це справжнє коріння постав, які представляю. Часто працюю з групами так, як описано в книжці, і кілька днів присвячую вправам про ведення розмови. Учасники переважно засвоювали ці вправи. Нам потрібна внутрішня тиша, аби вміти вислухати партнера розмови і допомогти йому самостійно вирішити свої проблеми або відчинитися на послання віри. 

Надіюся, що ця книжка буде для Тебе, Читачу, приємним і корисним читанням. Вірю, що якщо вона переконає Тебе в цінності описаних постав, то допоможе Тобі в розмовах про віру і в проголошенні віри в Церкві чи на вулиці. 

 

Гріс, 2008 

 

Франц Яліч 
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...38    Next >>