о. Генрик Дзядош ТІ

БОЖЕ МИЛОСЕРДЯ

відкриваємо заново

переклад с. др Олена Бись

 

З багатьох причин XX століття - виняткове. Не тільки через великий розвиток науки та техніки, але також через великі тоталітарні системи, які потягнули за собою мільйони жертв. Як фашистський, так і комуністичний тоталітаризм були об'явленням могутності зла величезного розміру. Виникали вони з певних систем філософської та суспільно-політичної думки також мали свою зорганізовану структуру, що надало їм особливого ідеологічної фундаменту, який ставав ще більшою загрозою для цілого людства. 

Одночасно в цьому столітті жило безліч покірних слуг та слугинь Бога, покликаних Ним, щоб свідчити, що добро сильніше від зла, що любов більша від ненависті. Свідки любові Бога не зігнули колін перед Ваалом, але обмили одежі свої, і вибілили їх у крові Агнця (пор. Од 7,14). Свідчили своїм життям про велич любові, котра сильніша від смерті. 

Одною з найкращих постатей XX століття являється св. с. Фаустина, котра покірним, а одночасно пророчим словом об'являла сучасному світові, що Бог є любов'ю, що Бог є милосердям. Така звістка змогла протистояти могутності зла, тому що оповіщає найпрекрасніше послання, на котре чекав увесь світ. Слово, котре об'явив її Ісус Христос, є тим самим словом, котре знаходиться в Євангелії, котре століттями проголошує Церква, про котре постійно треба пригадувати, проголошувати, тому що воно приносить життя. Свята с. Фаустина була на стільки вбогою та покірною, що собою не заслонила це послання. Вона стала чудовим знаряддям, котрим скористався Бог, щоб пригадати усім людям суть християнського послання.  

Представлені тут роздуми (проголошені під час реколекцій 24-27 червня 1999 року в санктуарії Божого Милосердя в Кракові-Лагевнікі) є реалізацією формаційної програми товариства "Faustinum" (І рік - біблійного циклу). Хочу в цьому місці подякувати с. Ельжбєті Слєрак за теми роздумів, а також за допомогу при редакції книжки. 

Роздуми, які містить ця книга також є результатом слухання Доброї Новини про Боже милосердя на Неокатехуменальній Дорозі. Особисто вдячний Богу за дар цієї Дороги та дар її ініціаторів: Kiko Arguello i Carmen Hernandez, а також моїх катехистів, котрі через катехези і усі етапи Дороги у першій спільноті при храмі св. Варвари в Кракові - допомогли мені і далі допомагають заново відкривати Бога багатого в милосердя. 

О. Генрик Дзядош